- Ouders, kinderen, jongeren en
survivors blijven steunen
In Memoriam: Mieke Spaink
Op woensdag 17 juli namen we afscheid van een lieve, fantastische oud-collega, Mieke Spaink. Bij het sollicitatiegesprek in 2004 wist ik meteen, voordat we een woord gewisseld hadden, dat zij het zou worden, onze nieuwe jongerencoördinator. En wat heeft zij onze verwachtingen waargemaakt.

Vol enthousiasme organiseerde Mieke jongerenactiviteiten en -kampen. Met de gestage groei van de vereniging kwamen daar al snel taken bij, zoals de coördinatie van gespreksgroepen en inloopspreekuren, contacten met de vrijwilligers, de organisatie van vrijwilligerstrainingen en de begeleiding van stagiaires. En niet te vergeten om de vijf jaar de fietstocht Ketting van Ballonnen.
Mieke was bij de vereniging als een vis in het water. Haar grote kracht lag in de contacten met jongeren en ouders. Zij stond altijd voor hen klaar met een luisterend oor, een opbeurend woord, een arm om de schouder. Niets was haar te veel. En misschien ging ze daar soms wat te ver in. Het gebeurde regelmatig dat zij ouders en jongeren haar privénummer gaf want zorgen, angst en verdriet kennen nu eenmaal geen ‘van 9 tot 5’. Haar man Wolter verwoordt het als volgt: ‘ons gezin was haar anker, maar de vereniging was haar levenswerk’.
Op kantoor verraste Mieke ons regelmatig met kibbeling, oliebollen en hilarische anekdotes. Maar ze was ook zorgzaam en luisterde naar de kleine en grote zorgen van haar collega’s. Zelf had ze het ook niet altijd makkelijk, maar ze was een doorzetter en geloofde er altijd heilig in dat het goed zou komen. Het was een enorme schok toen ze me begin juni vertelde dat zij zelf uitgezaaide kanker bleek te hebben. Zes weken later, op 12 juli, is ze thuis, omringd door haar man en kinderen overleden.
Hoeveel zij voor jongeren, ouders en collega’s heeft betekend, bleek uit de talloze kaarten, bloemen, prachtige herinneringen en ontroerende verhalen die zij tijdens haar korte ziekte van hen kreeg. Het was hartverwarmend en maakte dat zij met trots, een lach en een traan kon terugkijken op haar prachtige werk. Wolter, Edwin, Iris en Sjaak zijn daar heel dankbaar voor. Mieke laat een grote leegte achter bij haar gezin, familie en vrienden, voormalige collega’s, ouders en jongeren, maar ook een schat aan waardevolle herinneringen.
Marianne Naafs-Wilstra, oud-directeur
Wie wil kan op https://www.memori.nl/gedenkplaats/mieke-spaink-van-ledden/?page=3 een reactie of herinnering plaatsen.